Media o nas

Niedzielne Spotkania Polonijne z Sabiną Poulsen [WYWIAD]

Sabina Poulsen Wyspy Owcze wywiad
Napisane przez Magdalena Pinkwart

Dziś rano Sabina Poulsen była gościem cyklicznych Niedzielnych Spotkań Polonijnych.

W rozmowie z Bożeną Krasoń bohaterka spotkania opowiedziała o życiu Polaków na Wyspach Owczych, codzienności na tym niezwykłym archipelagu na Północnym Atlantyku oraz inicjatywach polonijnych. Nie zabrakło także wspomnień ze wspinaczki na iglicę Risin, na której Sabina stanęła jako druga kobieta i pierwsza Polka. A także opowieści o zdobywaniu “dachu Afryki” – Kilimandżaro.

Sabina Poulsen to nie tylko aktywna działaczka farerskiej Polonii zaangażowana w pomoc rodakom na Wyspach Owczych, ale także autorka pierwszego polskiego przewodnika ilustrowanego po archipelagu – “Wyspy Owcze z pierwszej ręki”. Podczas wywiadu dla Polonii opowiedziała, jak zupełnie przypadkowe spotkanie doprowadziło do powstania twórczego teamu literacko-wydawniczego

– Ta książka to wielki projekt i spełnienie jednego z moich marzeń. Pokazuje piękno naszego skrawka ziemi, uznanego przez National Geographic za najpiękniejsze zimne wyspy na świecie. A z drugiej strony mam szansę “z pierwszej ręki” pokazać Wam jak wygląda moje życie na Wyspach Owczych – powiedziała podczas spotkania Sabina Poulsen.

Wyspy Owcze przewodnik

Spotkanie Polonii z Sabiną Poulsen, było okazją dla rodaków zgromadzonych przed monitorami, by poznać to niezwykłe miejsce i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat kraju, w którym żyje więcej owiec niż ludzi. Spotkanie upłynęło w serdecznej, wesołej atmosferze. Cały wywiad można zobaczyć na stronie Niedzielne Spotkania Polonijne [kliknij w obrazek na dole, żeby zobaczyć film].

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka, przewodniczka, miłośniczka krajów Północy. Redaktor naczelna magazynu podróżniczego Read&Fly Magazine i prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych. Interesuje się kulturą i językiem farerskim, trzyma się za to z daleka od kuchni farerskiej.

Leave a Comment