Media o nas

Dziś mecz Polska Wyspy Owcze w Torshavn

mecz polska wyspy owcze sabina poulsen michał probierz
Napisane przez Magdalena Pinkwart

Dziś na stadionie narodowym w Torshavn mecz Polska Wyspy Owcze. Na stadion ma przybyć 3000 kibiców, a do ostatniej chwili były wątpliwości czy z powodu silnego wiatru reprezentacja znad Wisły przyleci na archipelag na Północnym Atlantyku. W środę odbyła się konferencja prasowa reprezentacji Polski. Selekcjoner Michał Probierz na stadionie w Torshavn będzie miał swój debiut.

W dniu lądowania drużyny z Polski nad Wyspami Owczymi wiał silny wiatr, zacinał deszcz. W związku z tak trudnymi warunkami pojawiły się wątpliwości, czy piłkarska reprezentacja Polski doleci na archipelag. Ostatecznie udało im się wylądować, choć drugi samolot z kibicami nie dotarł na Wyspy Owcze.

Konferencja poprzedzająca mecz Polska Wyspy Owcze. Selekcjoner Michał Probierz i Sabina Poulsen.

Debiutujący w roli selekcjonera reprezentacji Polski Michał Probierz poza niesprzyjającymi warunkami pogodowymi musi zmierzyć się ze skomponowaniem skutecznego składu w swoim selekcjonerskim debiucie. Podczas konferencji prasowej, gdzie tłumaczem była Sabina Poulsen, najsłynniejsza Polka na Wyspach Owczych, był opanowany i spokojny. – Śpię spokojnie, ale poczekajmy do meczu i zobaczymy jakie emocje będą mi towarzyszyć – powiedział przed debiutem w roli selekcjonera reprezentacji Polski Michał Probierz. Po konferencji otrzymał od Sabiny przewodnik po archipelagu “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” jej autorstwa.

Czwartkowy mecz będzie niezwykle ważny w kontekście walki o awans na Euro 2024. Polacy zachowają szanse na wyjście z grupy eliminacyjnej tylko w przypadku odniesienia dwóch zwycięstw w październikowych rozgrywkach.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka, przewodniczka, miłośniczka krajów Północy. Redaktor naczelna magazynu podróżniczego Read&Fly Magazine i prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych. Interesuje się kulturą i językiem farerskim, trzyma się za to z daleka od kuchni farerskiej.

Leave a Comment