O nas

Portal owcze.com – Wyspy Owcze z pierwszej ręki tworzą pasjonaci i miłośnicy archipelagu i krajów Północy, licencjonowani przewodnicy z wieloletnim doświadczeniem w turystyce. Swoją wiedzą dzielą się na portalu owcze.com oraz na łamach praktycznego, lifestyle’owego przewodnika turystycznego “Wyspy Owcze z pierwszej ręki”.

Sabina Poulsen Wyspy Owcze

Sabina Poulsen – Polka mieszkająca na Wyspach Owczych od kilkunastu lat. Prowadzi Fjordcottage, pensjonat na Wyspach Owczych i z pasją oprowadza turystów po malowniczych zakątkach archipelagu. Wspina się po górach i klifach, prowadzi warsztaty tradycyjnej kuchni farerskiej, jest ambasadorką Wysp Owczych na międzynarodowych targach i festiwalach kulturalnych.

Sergiusz Pinkwart – pisarz, dziennikarz, podróżnik, autor ponad 25 książek i przewodników, laureat Nagrody Magellana za najlepszy przewodnik ilustrowany (Gambia. Uśmiechnięte Wybrzeże, wyd. National Geographic oraz Wyspy Owcze z pierwszej ręki, wyd. Lara Books). Sergiusz jest także właścicielem i przewodnikiem biura The Blue Mermaid Travel specjalizującego się w organizowaniu wypraw na Islandię i Wyspy Owcze. O Wyspach Owczych pisał m.in. dla magazynów: National Geographic Traveler, Viva!, Harpers Bazaar.

Sergiusz Pinkwart Wyspy Owcze
Magda Pinkwart Wyspy Owcze

Magdalena Pinkwart – dziennikarka turystyczna, licencjonowana przewodniczka, autorka książek i przewodników, laureatka Nagrody Magellana za najlepszy przewodnik ilustrowany. Redaktor naczelna magazynu Read&Fly Magazine. Autorka bloga o podróżowaniu z dziećmi Keep Calm and Travel. Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych im. Olgierda Budrewicza.