Przewodnik turystyczny Wyspy Owcze z pierwszej ręki

Sabina Poulsen – Polka mieszkająca od kilkunastu lat na Wyspach Owczych oraz pisarz i podróżnik Sergiusz Pinkwart zjednoczyli siły, by stworzyć “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” – wyjątkowy, lifestyle’owy przewodnik po – według National Geographic – najpiękniejszym krajobrazowo archipelagu świata.

  • To nie jest zwykły przewodnik. Oprócz najciekawszych miejsc na Wyspach Owczych znajdują się w nim praktyczne rady, ciekawostki, anegdoty i przepisy kulinarne od Polki mieszkającej od kilkunastu lat na Wyspach Owczych
  • A także słowniczek języka farerskiego i najprzydatniejszych zwrotów
  • Przewodnik “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” ma ponad 200 stron, pełnych unikalnych treści prosto z Wysp Owczych.
  • Znajdziesz w nim mnóstwo zdjęć. Książka została wydana na pięknym papierze, żeby dobrze je wyeksponować.
  • A jednocześnie, przy tak dużej objętości, ma wygodny format, który idealnie zmieści się w torebce czy bagażu podręcznym.

W naszym przewodniku opowiadamy o najciekawszych miejscach i zabytkach na Wyspach Owczych, opisujemy lokalne ciekawostki i anegdoty.

Pokazujemy sprawdzone przepisy na tradycyjne farerskie dania, jak przysmaki z ryb czy zupa rybna z brzoskwiniami 😉

Opisujemy trasy turystyczne, szlaki górskie, a także wspinaczkowe na kilkusetmetrowych klifach. Dzielimy się z Wami mrożącymi krew w żyłach opowieściami i legendami.

Podpowiadamy też, gdzie najkorzystniej kupić tradycyjne, lekkie jak mgiełka i ciepłe jak kombinezon himalaisty swetry z wełny tutejszych owiec.

W przewodniku znajdziesz wiele “insider’s tips” niedostępnych w internecie. 

Jest to po prostu aktualny, praktyczny, życiowy przewodnik, w którym, przez meandry dzikiej przyrody i obcej kultury, Czytelników prowadzi Sabina Poulsen – Polka mieszkająca na Wyspach Owczych.

Wyspy Owcze z pierwszej ręki praktyczny przewodnik turystyczny

Przewodnik powstał nie tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu jego twórców, ale także nieocenionemu wsparciu Mecenasów – portalu Naturalnie o Zdrowiu, firmy doradczej CMT Advisory, oraz firmy projektowej OKAL Haus GmbH.

Dużym zaufaniem i wkładem finansowym obdarzyli projekt Współwydawcy, którzy dołączyli się do zbiórki na portalu Polak Potrafi. Wśród nich m.in.: Tomasz Michałowski, Bartosz Lisowski, Edyta Ożarek, Justyna Bednarek, Kasia Wójcik, Alicja Micuła, Maria Barcz, Małgorzata Ordon, Danuta Kucz, Dariusz Gorycki, Jolanta Jasińska, Sławomir Jankowski, Dominik Sokolski, Filip Dymacz, Marcelina Knecht, Monika Wierzbicka, Marta Monkiewicz, Gosia Dvořáková, Małgorzata Olkowska, Piotr Górszczak, Piotr Lubiszewski, Tomasz Woźniak (Raagoon), Tomasz Barański, Wioleta Śmiałkowska, ewamackowska12, calipso_u, elakomar, Krystian Kris, janaewa, jankowskam, js.hipno, kayak.kazimierz, kleczek.ewka, lukasz.mozol, merku, monikamalasiak, mvonlonski, paul7, allchemik, Przemek, slawro, s.smolkowska

Wszystkim bardzo dziękujemy!

Autorzy i wydawcy przewodnika “Wyspy Owcze z pierwszej ręki”