Media o nas

Przewodnik po Wyspach Owczych – premiera pełna emocji

Przewodnik po wyspach owczych – premiera przewodnika Wyspy Owcze z pierwszej ręki
Napisane przez Magdalena Pinkwart

Przewodnik po Wyspach Owczych “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” miał wyjątkową premierę w niezwykłym czasie pandemii. Uczestniczyło w niej kilka tysięcy osób.

To było niesamowite wydarzenie. 25 czerwca miał swoją premierę pierwszy polski ilustrowany przewodnik po Wyspach Owczych “Wyspy Owcze z pierwszej ręki”. Rozmowę z autorami Sabiną Poulsen i Sergiuszem Pinkwartem poprowadził znany aktor i prezenter Jacek Rozenek, a spotkanie moderowała wydawca przewodnika – Magdalena Pinkwart. Retransmisję premiery zobaczysz tutaj:

Przewodnik po Wyspach Owczych miał zaplanowaną swoją uroczystą premierę w Warszawie, jednak z uwagi na pandemię COVID-19 spotkanie z Czytelnikami nie mogło się odbyć. Dlatego organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie do mediów społecznościowych. Z widzami na żywo łączyli się Sabina Poulsen z Wysp Owczych, Sergiusz Pinkwart z Islandii, a spotkanie prowadził Jacek Rozenek prosto z Warszawy wspierany przez wydawcę książki, Magdalenę Pinkwart.

Zainteresowanie tematem było bardzo duże, a podczas premiery wyjątkowo dopisali widzowie. Premierę przewodnika “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” obejrzały ponad 4 tysiące osób. Czytelnicy poruszali dziesiątki zagadnień, zarówno praktycznych jak i tych z dziedziny kultury, historii i geografii. Autorzy zdradzali ciekawostki i doskonale sprawdzili się w ogniu pytań. Premiera upłynęła w przyjacielskiej, serdecznej atmosferze.

W spotkaniu na żywo z Sabiną na fanpage Wyspy Owcze FO następnego dnia, ogłoszono zwycięzcę konkursu na najciekawsze pytanie. Otrzymał on przewodnik “Wyspy Owcze z pierwszej ręki z autografami autorów”.

przewodnik po wyspach owczych "Wyspy Owcze z pierwszej ręki"

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka, przewodniczka, miłośniczka krajów Północy. Redaktor naczelna magazynu podróżniczego Read&Fly Magazine i prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych. Interesuje się kulturą i językiem farerskim, trzyma się za to z daleka od kuchni farerskiej.

Leave a Comment