Media o nas

Nagroda Magellana dla książki “Wyspy Owcze z pierwszej ręki”!

wyspy owcze przewodnik nagroda magellana
Napisane przez Magdalena Pinkwart

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” po raz trzynasty przyznała doroczne Nagrody Magellana. Wyróżnienie w kategorii Najlepszy Przewodnik Ilustrowany zdobyła nasza książka “Wyspy Owcze z pierwszej ręki”.

Nasz przewodnik “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” zdobył najbardziej prestiżową nagrodę dla najlepszych publikacji turystycznych. Nagroda Magellana została powołana w 2008 roku w celu uhonorowania najbardziej wartościowych publikacji turystycznych (przewodników, map, atlasów, albumów), wyróżniających się starannością o turystyczną jakość i rozbudzających pasję podróżowania. W historii Nagrody Magellana takie wyróżnienia trafiły m.in. do: Olgierda Budrewicza, Elżbiety Dzikowskiej, Marka Kamińskiego, Anny i Krzysztofa Kobusów, Piotra Kraśki, Beaty Pawlikowskiej, Andrzeja Stasiuka, Moniki Witkowskiej, Martyny Wojciechowskiej, Elżbiety i Andrzeja Lisowskich.

Ideą konkursu Nagrody Magellana jest wyróżnianie wydawców wartościowych – pod względem merytorycznym i graficznym – książek turystycznych i podróżniczych. Komisja konkursowa przyznała 15 nagród głównych i 20 wyróżnień. Nadesłane tytuły rozpatrywano w 14 kategoriach.

Tegorocznych laureatów Nagród Magellana wyłoniło jury w składzie: Krzysztof Rąpała – przewodniczący jury (podróżnik, organizator wypraw do Azji), Beata Lewandowska-Kaftan (z wykształcenia geograf, z zawodu wydawca, z zamiłowania kobieta w podróży, autorka książek „Afryka jest kobietą” i „Zanzibar. Wyspa skarbów”),  Piotr Dobrołęcki (redaktor naczelny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”) i Ewa Tenderenda-Ożóg (zastępca redaktora naczelnego „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, redaktor naczelna dwutygodnika „Biblioteka Analiz” i serwisu Rynek-ksiazki.pl). Więcej o tegorocznych laureatach Nagrody Magellana TUTAJ.

Przewodnik “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” napisali Sabina Poulsen – pierwsza licencjonowana polska przewodniczka na Wyspach Owczych, mieszkająca od kilkunastu lat na archipelagu oraz Sergiusz Pinkwart – pisarz i podróżnik, laureat Nagrody Magellana za przewodnik po Gambii oraz autor przewodników National Geographic. To wyjątkowy, lifestyle’owy przewodnik po najpiękniejszym krajobrazowo archipelagu świata. Oprócz wartych odwiedzenia miejsc na Wyspach Owczych są w nim praktyczne rady, ciekawostki, anegdoty, słowniczek języka farerskiego i przepisy kulinarne – wszystko z pierwszej ręki.

Oficjalna premiera przewodnika Wyspy Owcze z pierwszej ręki, którą poprowadził aktor Jacek Rozenek zgromadziła ponad 4 tysiące widzów – OBEJRZYJ PREMIERĘ PRZEWODNIKA

Przewodnik Wyspy Owcze z pierwszej ręki możesz kupić TUTAJ.

Wyspy Owcze przewodnik

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka, przewodniczka, miłośniczka krajów Północy. Redaktor naczelna magazynu podróżniczego Read&Fly Magazine i prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych. Interesuje się kulturą i językiem farerskim, trzyma się za to z daleka od kuchni farerskiej.

2 komentarze

Leave a Comment