Przewodnik Wyspy Owcze z pierwszej ręki

Przewodnik Wyspy Owcze z pierwszej ręki

Sabina Poulsen – Polka mieszkająca od kilkunastu lat na Wyspach Owczych oraz pisarz i podróżnik Sergiusz Pinkwart zjednoczyli siły, by stworzyć “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” – wyjątkowy, lifestyle’owy przewodnik po – według National Geographic – najpiękniejszym krajobrazowo archipelagu świata.

  • To nie jest zwykły przewodnik. Oprócz najciekawszych miejsc na Wyspach Owczych znajdą się w nim praktyczne rady, ciekawostki, anegdoty i przepisy kulinarne od Polki mieszkającej od kilkunastu lat na Wyspach Owczych
  • A także słowniczek języka farerskiego i najprzydatniejszych zwrotów
  • Nasz przewodnik “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” będzie miał ponad 200 stron, pełnych unikalnych treści prosto z Wysp Owczych.
  • Znajdziesz w nim mnóstwo zdjęć. Książka zostanie wydana na pięknym papierze, żeby dobrze je wyeksponować.
  • Publikacja będzie miała także grubszą, foliowaną okładkę.
  • A jednocześnie, przy tak dużej objętości, będzie miała wygodny format, który idealnie zmieści się w torebce czy bagażu podręcznym.

W naszym przewodniku opowiemy o najciekawszych miejscach i zabytkach na Wyspach Owczych, opiszemy lokalne ciekawostki i anegdoty.

Pokażemy sprawdzone przepisy na tradycyjne farerskie dania, jak marynowana owcza głowa czy zupa rybna z brzoskwiniami 😉

Opiszemy trasy turystyczne, szlaki górskie, a także wspinaczkowe na kilkusetmetrowych klifach. Podzielimy się z Wami mrożącymi krew w żyłach opowieściami i legendami.

Podpowiemy też, gdzie najkorzystniej kupić tradycyjne, lekkie jak mgiełka i ciepłe jak kombinezon himalaisty swetry z wełny tutejszych owiec.

W przewodniku znajdzie się wiele “insider’s tips” niedostępnych w internecie. 

Będzie to po prostu aktualny, praktyczny, życiowy przewodnik, w którym, przez meandry dzikiej przyrody i obcej kultury, Czytelników poprowadzi Polka mieszkająca na wyspach.